Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-15:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 08:00-15:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    

 BIP  
 
EFFASCINATO - ZESPÓŁ MUZYKI DAWNEJZespół Muzyki Dawnej „EFFASCINATO” powstał pod koniec 2009 r. w ramach realizowanego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie projektu pod nazwą „Bliżej muzyki – bliżej świata”, współfinansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi z programu „Kultura Bliska”.
Zespół wykonuje muzykę dawną, świecką i religijną z okresu średnowiecza, renesansu i baroku. Piękne stroje, charakterystyczne instrumentarium fletów prostych (sopranino, sopran, alt, tenor, bas) i perkusyjnych oraz specyficzna muzyka, tworzą szczególny nastrój, pozostawiając u słuchaczy niezapomniane wrażenia.
Od momentu powstania zespół aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym swojego miasteczka i regionu. Już w pierwszym roku swej działalności miał przyjemność uświetniać wiele wydarzeń kulturalnych i uroczystości odbywających się na terenie gminy i powiatu.
Dwukrotnie brał udział w Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu, zdobywając w 2012 roku nagrodę „Brązową Harfę Eola”, oraz w Ogólnopolskich Spotkaniach z Muzyką Dawną odbywających się w Kaliszu Pomorskim. Uczestniczył także w warsztatach muzyki dawnej w Kaliszu Pomorskim i Pelplinie, w projekcie realizowanym w Murowanej Goślinie w ramach wymiany Polsko-Izraelskiej oraz w IV Przeglądzie Zespołów Muzyki Dawnej organizowanym w Pelplinie. W 2011 r. zespół przebrnął przez preeliminacje do programu MUST BE THE MUSIC a w 2012 r. grupa otrzymała od jurorów programu „Mam talent” trzy razy TAK.

Podczas swojej krótkiej historii zespół koncertował również: na Jarmarku Cysterskim w Pelplinie, we włoskim mieście Palata, przy okazji podpisania umowy partnerskiej miast Raszków – Palata, w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, w szkołach w Pleszewie, Wysocku, Raszkowie oraz dla młodych pacjentów oddziału rehabilitacyjnego w Ostrowie Wielkopolskim.
Oprócz muzyki dawnej w wolnych chwilach młodzi muzycy próbują także swoich sił w aranżacjach utworów współczesnych.Na zaproszenia zespół uświetnia również imprezy prywatne, takie jak; śluby, jubileusze, wernisaże oraz firmowe.

Kierownikiem artystycznym zespołu jest Łukasz Naczke – instruktor raszkowskiego M-GOK.

http://www.effascinato.pl/

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny