Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-16:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 11:00-19:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    
                
Raszkowska Gwiazdorynka 2012

Gorąca impreza w mroźny dzień, to „Raszkowska Gwiazdorynka”, która już na stałe weszła do naszego kalendarza imprez. 9 grudnia temperatura spadła znacznie poniżej zera. Nie przeszkodziło to jednak przybyłym na raszkowski Rynek podziwiać występów zarówno tych mniejszych jak i większych artystów. Wszystkich, którzy zagościli na "Gwiazdorynce" powitał Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak życząc udanej zabawy i radosnego przeżywania nadchodzących Świąt.
Tegoroczną imprezę poprowadził Piotr Balicki wraz z kabaretem „Bzik", który przygotował mnóstwo atrakcji dla najmłodszych uczestników zabawy. Na raszkowskiej scenie wystąpiły także zespoły działające przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie: wokalny Trema, tańca towarzyskiego DUET oraz nowoczesnego PULS. Zaśpiewali również laureaci konkursu Południowej Wielkopolski „Mikrofonik, którzy z rąk Burmistrza oraz dyrektor Ośrodka Kultury w Raszkowie otrzymali płyty z nagraniami laureatów. Z programem "Piosenkami witamy zbliżające się święta" wystąpiły raszkowskie "Smerfy", a maluchy z "Klubu mamy i dziecka" zaśpiewały pastorałki. Na scenie jak w roku ubiegłym zagościł również "Familijny Blues" działający przy Szkole Podstawowej w Raszkowie. Najmłodsze dzieci mogły skorzystać z przejażdżki reniferem, a wszyscy uczestnicy „Gwiazdorynki" częstowali się słodyczami, pyszną grochówką oraz jajecznicą. Te dwie ostatnie potrawy cieszyły się największą popularnością wśród przybyłych na raszkowski Rynek.

W trakcie trwania imprezy przekazano specjalistyczny sprzęt przeciwpożarowy zakupiony ze środków budżetowych Gminy i Miasta Raszków oraz środków z Nadleśnictwa Taczanów. Przekazania sprzętu jednostkom dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Jacek Bartczak oraz Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Taczanów Janusz Ruda.
Dla dorosłych niewątpliwą atrakcją był występ Andrzeja Cierniewskiego. Jego pastorałki wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Koncert mimo, że był poświęcony tematyce bożonarodzeniowej zawierał również największe przeboje artysty, takie jak „Słodka Karolina” i „Dwie morgi słońca", którymi poderwał zebranych do wspólnej zabawy.
Raszkowską „Gwiazdorynkę” zaszczyciła swoją obecnością Senator Angelika Możdżanowska.
Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni, przygotowanych przez firmę MIZET z Kalisza

Serdeczne podziękowania dla sponsorów tegorocznej „Gwiazdorynki", wśród których były następujące firmy: Bank Spółdzielczy w Raszkowie, pan Jan Skoczylas i Piekarnia w Przybysławicach.
Porządek imprezy zabezpieczali funkcjonariusze Komisariatu Policji z Raszkowa oraz strażacy z OSP Bieganin i Raszków.

Przejdź do galerii

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny