Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-15:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 08:00-15:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    

 BIP  
 
spotkanie organizacyjne kół gospodyń wiejskich

W piątkowe popołudnie 1 lutego w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się zebranie przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Raszków z Burmistrzem Jackiem Bartczakiem.
Na spotkaniu burmistrz podkreślił zaangażowanie i wkład pracy jaki koła wnoszą do sołectw. Bezinteresownie działacie na rzecz swoich lokalnych społeczności. Reprezentujecie sołectwa podczas Prezentacji Kół Gospodyń oraz Dożynek Gminnych. Promujecie sztukę i kulturę ludową zarówno na terenie Gminy jak i poza jej granicami. Za to wszystko serdecznie dziękuję – powiedział burmistrz Jacek Bartczak.
Podczas zebrania omówiono temat kolejnych V Prezentacji Kół Gospodyń Wiejskich oraz ustalono datę. Tegoroczna najpyszniejsza impreza w Gminie odbędzie się w niedzielę 5 maja i tak jak w roku ubiegłym zostanie połączona z Prezentacjami Krasomówczymi „Gawędziarstwo wielkopolskie”. Do wszystkich Kół Gospodyń zwrócono się z prośbą o przekazywanie przedmiotów rękodzielniczych, które pozwolą zaprezentować lokalne tradycje i kulturę podczas Tygodnia Kultur w Dourges we Francji gdzie Gmina Raszków w dniach 8-10 marca zorganizuje wystawę „Tradycje Wielkopolskie”
Padła również propozycja utworzenia „Klubu twórców ludowych”, którzy skupieni przy Ośrodku Kultury mieliby możliwość konfrontacji swoich umiejętności i twórczych pasji.
Wszystkie Panie za zaangażowanie w życie gminy z rąk Burmistrza Jacka Bartczaka oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie, otrzymały po kilka zaproszeń dla swoich organizacji, na program animacyjno-kabaretowy pt. „Wojna damsko-męska”, zorganizowany z okazji „Dnia kobiet”.

Przejdź do galerii

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny