Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-16:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 11:00-19:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    
                
Delegacja z Raszkowa we Francji

W dniach od 8 marca do 10 marca br. przedstawiciele Gminy i Miasta Raszków uczestniczyli w Tygodniu Kultury i Wernisażu Salonu Sztuki w Dourges - gminie partnerskiej we Francji. Tym razem gminę Raszków reprezentowali: Piotr Rokicki Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Raszków, Kajetan Błaszczyk Wiceprzewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków oraz radni gminy: Maria Biadała, Halina Będzieszak, Wojciech Kulas i Jan Walkowiak, a także Katarzyna Pawłowska Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie i Katarzyna Spiżak pracownik Urzędu Gminy i Miasta Raszków.
Tydzień Kultury i Wernisaż Salonu Sztuki w Dourges to impreza, która jest organizowana cyklicznie. Swoje prace na tej wystawie zaprezentowało blisko 60 artystów z Dourges i okolicznych miejscowości.
Nasza delegacja prezentowała sztukę ludową, obrazy i rękodzieło wykonane przez mieszkańców Gminy i Miasta Raszków. Swoje prace na wystawę do Francji przekazali: Małgorzata Ciąder, Wioletta Musiał, Lucyna Karolewska, Krystyna Nowak, Alina Grzesiek, Małgorzata Ruda, Urszula Mróz, Jolanta Sygulska, Bolesława Rachwalska, Iwona Kaźmierczak, Łucja Kopeć, Halina Wojtaszek, Ewa Szymczak, Irena Garbarczyk, Bania Marek, Dryjańska Zofia, Helena Cicharzewska, Grażyna Kozłowska, Michalina Kaczocha, Emilia Pieniężna - Strzelecka. Raszkowska wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy podziwiali wrażliwość twórców, pomysłowość i estetykę wykonania prezentowanych rękodzieł.
Oprócz tego delegacja z Raszkowa uczestniczyła w koncercie Miejskiej Orkiestry, która działa w Dourges. Po raz pierwszy podczas tego Tygodnia Kultury orkiestra ta wykonała również kilka utworów z udziałem Chóru im. Stanisława Moniuszko. Ta uczta muzyczna doskonale wkomponowała się w charakter całego przedsięwzięcia.
Warto jeszcze nadmienić o promocji Polaków z Litwy w Dourges. W Tygodniu Kultury - smaki tradycyjnej kuchni Polaków z Litwy prezentowali członkowie Stowarzyszenia „Kresy we Francji" i „Wspólnota Polska - Oddział w Opolu".
Nad organizacją i przebiegiem pobytu delegacji z Raszkowa czuwał Edmond Oszczak Kierownik Działu Kultury i Promocji Miasta Dourges.
Przejdź do galerii

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny