Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-16:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 11:00-19:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    
                
POWITANIE LATA 2013

Było gorąco, radośnie i hucznie. Całe rodziny przyjechały na raszkowskie boisko, by wspólnie spędzić to przepiękne niedzielne popołudnie. Na każdego czekała tu moc atrakcji: wesołe miasteczko, klauni na szczudłach, pełna gastronomia oraz ogromna scena błyszcząca wielkimi gwiazdami.
Serię występów zapoczątkowali najmłodsi z raszkowskiego Publicznego Przedszkola „Smerfy” oraz z „Klubu mamy i dziecka”, prowadzonego przez Annę Szczęsną. Mogliśmy także podziwiać zespół tańca DUET i PULS, działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali również laureaci V edycji Konkursu Piosenki Południowej Wielkopolski MIKROFONIK 2013.
Oprócz tego na scenie nagrody odebrali laureaci gminnego etapu XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla i nic złego nie zrobi nikomu” odebrali swoje nagrody.
W tym roku, po raz pierwszy, również podczas "Powitania Lata" Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak wręczył osobom zasłużonym dla Gminy Raszków i jej mieszkańców Nagrody Burmistrza Gminy i Miasta Raszków w dziedzinie: kultury fizycznej i sportu oraz w dziedzinie Kultury. Był to niezwykle podniosły moment. Nagrodę w dziedzinie kultury fizycznej i sportu odebrał pan Adam Dutkowski, a w dziedzinie kultury Zespół Tańca Ludowego GŁOGOWIANIE. Burmistrz wręczył laureatom pamiątkowe statuetki i kwiaty.
Następnie na scenie pojawił się Andrzej Rosiewicz, który przypomniał swoje największe przeboje. Jego piosenki śpiewali i starsi i młodsi, bo kto z nas nie wie, że "Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny"? Po tym występie na scenę wbiegł zespół The Depters. Lider zespołu - Bartosz Dering – rodowity Raszkowianin – porwał do tańca swoją publiczność w rytmie funk.
Po godzinie 18 – tej raszkowską publiczność powitał Kamil Bednarek. Ten młody i niezwykle energiczny artysta rozbujał w rytmie reggea tłumy pod sceną. Najgłośniej śpiewała piosenki Kamila żeńska część widowni, ale ręce w górę do braw podnosili wszyscy zgromadzeni na raszkowskim boisku. Trzeba przyznać, że dał z siebie wszystko. Długo będziemy pamiętać ten występ i ten niepowtarzalny wakacyjny klimat, który udzielił się wszystkim uczestnikom „Powitania Lata” podczas jego koncertu.
Po tych występach naszych gwiazd na scenie pojawił się zespół FIZZ, który zaprosił uczestników imprezy do zabawy tanecznej. Jeszcze około 22:30 na boisku pojawił się teatr ognia GRAND FINALE. Było to niezwykłe widowisko, zwłaszcza w tej wieczornej scenerii. Następnie w niebo wystrzeliły sztuczne ognie. Pokaz pirotechniczny przygotowała firma MIZET z Kalisza.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy.
Przejdź do galerii

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny