Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-16:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 11:00-19:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    
                
XI RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

W sobotę 6 lipca 2013 roku ponad sześćdziesiąt zabytkowych pojazdów wzięło udział w kolejnym etapie XI Ostrowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, którego organizatorem był Automobil Klub Ostrowski przy współudziale Urzędu Gminy i Miasta Raszków, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie oraz Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego ZOSP RP w Raszkowie.
Pierwsze pojazdy pojawiły się na raszkowskim Rynku już po godzinie jedenastej. Było co podziwiać – niektóre pojazdy przenosiły nas w klimat lat trzydziestych. Przyjechały prawdziwe perełki motoryzacji: Jaguary, Porsche, Mercedesy, ale były także nasze niezapomniane Warszawy, Fiaty, Polonezy, Trabanty, Skody i wiele innych, w tym także motocykli, rzadko już spotykanych okazów. Nic więc dziwnego że Rynek zapełnił się mieszkańcami Raszkowa oraz okolicznych miejscowości. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pyszne pączki oraz foldery informacyjne o naszej gminie.
Burmistrz Gminy i Miasta Jacek Bartczak ufundował trzy nagrody dla załóg rajdowych. Oceny pojazdów pojazdów dokonała Komisja w następującym składzie: Przewodniczący Rady Gminy i Miasta – Andrzej Matyba, Dyrektor MGOK w Raszkowie – Katarzyna Pawłowska oraz Urząd Gminy i Miasta Raszków – Katarzyna Spiżak. I tak Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Raszków przyznano załodze Renault Celtaquatre z 1937 roku za najlepiej utrzymane auto w stanie oryginalnym, drugą nagrodę – pamiątkowy album otrzymała załoga Fiata 520 z 1928 roku za wyśmienicie odrestaurowane auto natomiast trzecią nagrodę Monografię Raszkowa przyznano właścicielom Renault 4CV Decaportable z 1957 roku za pomysłową stylizację załogi zintegrowaną z autem. Nagrody zwycięzcom wręczył Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Andrzej Matyba na uroczystym podsumowaniu rajdu w dniu 7 lipca w Jedlcu.

Organizatorzy dziękują wszystkim mieszkańcom za udział w tej niecodziennej imprezie, sponsorowi imprezy NZOZ „Zdrówko” z Raszkowa, a także strażakom z OSP Raszków i OSP Przybysławice za pełnienie służby porządkowej podczas trwania Rajdu i pracownikom Urzędu Gminy i Miasta Raszków.
Przejdź do galerii

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny