Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-15:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 08:00-15:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    

 BIP  
 
Integracja partnerska

W dniach od 13 do 27 lipca 12 osobowa grupa młodzieży z Gminy Raszków realizowała projekt partnerski „Młodzież w działaniu” zorganizowany przez miasto Dourges. Partnerem wymiany był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Raszkowie.
Pierwszego dnia młodzież wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Francji 14 lipca. Uczestniczyła w defiladzie oraz ceremonii złożenia wieńców przy najważniejszych pomnikach i na cmentarzu w Dourges a wieczorem podziwiała piękny pokaz pirotechniczny, który był zorganizowany nad jeziorem. Wyjątkowe było to, że widowisko trwało ponad 15 minut i oglądało je ok. 10 000 widzów.
Kolejne dni wraz z młodzieżą z Francji uczestnicy wymiany zwiedzali między innymi Mont Saint-Michel, miasteczko Conarneau oraz pola głazów w Carnac, gdzie przewodniczka opowiadała o historii powstania tego miejsca oraz hipotezach związanych z megalitami ułożonymi w rzędy przez miejscową ludność kilka tysięcy lat temu.
Kolejnym punktem wymiany był rajd rowerowy po wyspie Groix, na którą młodzież dostała się katamaranami. Piękne widoki na ocean oraz klify zrobiły na wszystkich ogromne i niezapomniane wrażenie.
W miasteczku Concarneau odbywały się wieczorne spacery po zabytkowych uliczkach nabrzeżnej fortyfikacji, w której znajdował się także otwarty amfiteatr, gdzie odbywały się koncerty w ramach festiwalu muzyki celtyckiej.
Dwa dni młodzież spędziła w Paryżu. Zobaczyła między innymi Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Plac Zgody. Odbył się również piknik przy Wieży Eiffla oraz wieczorne spacery po urokliwych uliczkach.
Kilka razy zorganizowane zostały zajęciach sportów wodnych, polegających na pływaniu w grupach kajakami lub katamaranami po oceanie.
Podczas wymiany uczniowie brali również udział w zabawach integracyjnych i pracach grupowych: odbył się dzień francuski, polski, wspólne tworzenie plakatów i filmów, boks Kanadyjski, bieg z mapą po miejscowości Loriente oraz zajęcia taneczne w grupach (renesansowe tańce francuskie oraz polonez).
Kierownikiem wymiany i organizatorem przedsięwzięcia był Edmund Oszczak z Dourges. Opiekunami strony polskiej byli Łukasz Naczke oraz Ewelina Klementowska - tłumaczka.
Przejdź do galerii

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny