Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-15:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 08:00-15:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    

 BIP  
 
Święto pieczonego ziemniaka

Wybór ziemniaczanego króla, konkursy oraz zabawy towarzyszyły „Świętu pieczonego ziemniaka” zorganizowanego kolejny raz przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie w ostatni piątek września.
Dwie drużyny: ”Poznańskie pyry” oraz „Super frytki” rywalizowały w przygotowanych na ten dzień konkurencjach z ziemniakiem w roli głównej. Impreza zaczęła się od „wykopków”, po których zawodnicy z drużyn musieli się wykazać zarówno zręcznością jak i szybkością wykonywanych zadań. Było między innymi: obieranie na czas, konkurs na najdłuższą obierkę , rzuty do worka a dla umysłów ścisłych łamigłówka z ziemniaczanym hasłem. Konkurencje przeplatane były okrzykiem „Święto ziemniaka dzisiaj mamy, bawiąc się na pieczone kartofle czekamy”. Po zliczeniu punktów okazało się, że zawody wygrała drużyna „Poznańskie pyry”, ale słodkie nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy sportowych zmagań. Niekwestionowanym Królem imprezy został Bartek Bładyko, który zdeklasował rywali zarówno w konkursie na najcięższą jak i najdziwniejszą pyrę. Jego okaz ważył 869 g. Drugie miejsce za ziemniaka o wadze 858 g zdobyła Dominika Gromada natomiast trzecie miejsce wywalczyła Justyna Bładyko przynosząc ziemniaka o wadze 626g. Najdziwniejsze ziemniaki znaleźli: Bartek Bładyko, Dominika Gromada, oraz Dawid Dobisiak.
Na ziemniaczaną imprezę przyszli członkowie „Scholi” działającej przy raszkowskiej parafii, którzy śpiewem umilili wszystkim czas przy ognisku. Dziękujemy katechetkom - pani Marzenie i Justynie za pomoc w dopilnowaniu kilkudziesięcioosobowej gromady zwolenników pieczonego ziemniaka, pani Halinie Kądziela za przygotowanie ogromnej ilości gzika oraz Maciejowi Przybyłowi z OSP w Raszkowie za czuwanie nad bezpieczeństwem ogniska.
Przejdź do galerii

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny