Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-15:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 08:00-15:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    

 BIP  
 
Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej

W środę 8 stycznia b.r., w 570. rocznicę nadania praw miejskich dla Raszkowa, została oddana do użytku hala widowiskowo-sportowa. Jest to obecnie najnowszy obiekt na terenie naszej gminy.
Uroczystość zainaugurowało wspólne przecięcie wstęgi, w którym uczestniczyli: burmistrz Jacek Bartczak, Andrzej Matyba - przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków, Anna Ćwiklak - prezes Banku Spółdzielczego w Raszkowie, Aleksandra Krawczyk - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera, Damian Juszczak - dyrektor Gimnazjum im. Armii Krajowej, Roman Pułkownik - przedstawicieli firmy PBO, która realizowała tę inwestycję, Wiesław Motyl - projektant oraz Paweł Woźniak - odpowiedzialny za nadzór budowlany.
Były gromkie brawa i fanfary. Po przecięciu wstęgi ksiądz proboszcz kanonik Grzegorz Kamzol, proboszcz raszkowskiej parafii, poświęcił oddany do użytku obiekt.
Po przemówieniach i gratulacjach przyszedł czas na program artystyczny, który został przygotowany specjalnie na tę okazję. W dużej mierze były to zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie, który był odpowiedzialny za całość oprawy artystycznej. Jako pierwszy wystąpił Chór Towarzystwa Śpiewu w Raszkowie pod dyrekcją Jerzego Wojtaszka, następnie Zespół Tańca Ludowego Głogowianie, który zaprezentował poloneza oraz dwa tańce wielkopolskie: Marynia i Brzuchaty. Z kolei Zespół Tańca Ludowego Swojacy zatańczył dwie kolędy: „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „W żłobie leży”. Wielu wrażeń dostarczył także występ solistów zespołu DUET: Przemka Owczarka i Patryka Jankowskiego. Pięć par Zespółu Tańca Towarzyskiego Duet zaprezentowało się jeszcze w tangu oraz walcu do utworu Mietka Szcześniaka. Podczas gali wystąpił również Zespół Muzyki Dawnej Effascinato. Swój program artystyczny zaprezentowali także uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjalistki. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Cierniewski.
Przejdź do galerii

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny