Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-15:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 08:00-15:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    

 BIP  
 
Zebraliśmy 23 tysiące złotych!!!

Dobiegł końca 22. Finał WOŚP. W tym roku, pod hasłem "NA RATUNEK", kolejny raz zbieraliśmy pieniądze na ratowanie życia najmłodszym i po raz drugi na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów.
Już w sobotę SP w Radłowie zorganizowała licytacje zgromadzonych od sponsorów przedmiotów oraz przekazanych z raszkowskiego Sztabu orkiestrowych gadżetów. Wcześniej zagrały też SP w Ligocie oraz raszkowskie Gimnazjum.Jednak kulminacja kwestowania dla wolontariuszy przypadła na niedzielę. Na ulicach gminy Raszków pieniądze do puszek zbierali uczniowie SP w Bieganinie oraz Filii w Grudzielcu, ZS w Korytach, SP w Ligocie, Radłowie, Raszkowie również Gimnazjum oraz Sztabu M-GOK. Późnym popołudniem mieszkańcy Gminy Raszków kolejny raz pokazali klasę i tłumnie przybyli do raszkowskiego ośrodka, aby wspólnie bawić się i wspierać fundację Jurka Owsiaka. Piękna scenografia przeniosła zgromadzonych nad polskie morze a niezastąpiony Piotr Balicki wspaniale poprowadził całą imprezę i perfekcyjnie sprawdził się podczas licytacji przekazanych gadżetów. Nie zawiódł również Klub „Moto Ranczo” z Przybysławic, lokalni przedsiębiorcy oraz Burmistrz Jacek Bartczak. Licytacja była zacięta i emocjonująca. Spośród 40 fantów najdrożej udało się zlicytować miniaturę zabytkowego samochodu oraz roweru, metalowe znaczki” Motocyklista z sercem” i koszulki z logo WOŚP.
Sprzedaż gadżetów przeplatały występy dzieci i młodzieży z zespołów działających przy Ośrodku Kultury: TREMY, DUETU i PULSU jak również „Klubu Mamy i dziecka” raszkowskich „Smerfów” i dziewczyn z Gimnazjum w Raszkowie. Niestety nie udało się przeprowadzić teleturnieju „Jaka to melodia” oraz „Kabaretowego spotkania z piosenką biesiadną”, której namiastkę mogliśmy posłuchać podczas dedykacji od prowadzącego dla jednego ze zwycięzców licytacji. Wszystko przez zaciętą walkę podczas trwającej do godziny 20:00 sprzedaży fantów. Wtedy razem z całą Polską wysłaliśmy „Światełko do nieba”, które kolejny raz ufundowała firma MIZET z Kalisza. Nad bezpieczeństwem pokazu czuwali Maciej i Konrad:). Nie zabrakło również pysznego tortu Pani Renaty Nowackiej, której dziękujemy za słodki podarunek.
Trudno wymienić wszystkich darczyńców, ale w szczególny sposób raszkowski Sztab wsparła Maria Tomaszewska, Państwo Skoczylasowie oraz BS w Raszkowie, Raszkowskie Towarzystwo Wędkarskie oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie.
Jeszcze raz dziękujemy Wolontariuszom, opiekunom oraz wszystkim pozytywnym ludziom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do orkiestrowego pomagania.
Przejdź do galerii

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny