Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-16:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 11:00-19:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    
                
Kulturalne ferie

Podczas dwóch tygodni ferii nie brakowało atrakcji dla wszystkich chcących spędzić ten wolny czas aktywnie i twórczo.
Młodzi artyści w ramach zajęć Pracowni Plastycznej M-GOK stworzyli niepowtarzalne maski karnawałowe. Zimowy krajobraz za oknami zainspirował ich również do wykonania własnej "śnieżnej kuli", czyli zamknięcia zimy w słoiku. Świetną zabawą okazało się również tworzenie kreatywnej fotografii, której efekty można oglądać na zdjęciach wykonanych podczas zajęć.
Tradycyjnie odbywały się podczas ferii warsztaty taneczne oraz wokalne, prowadzonych przez instruktorów działających w M-GOK.
Sporym zainteresowaniem cieszyły się zaproponowane przez ośrodek kultury spektakle teatralne. W pierwszym tygodniu ferii młodzi widzowie obejrzeli pełną humoru historię szewczyka Skuby, który w dość sprytny sposób planował pokonanie Smoka Wawelskiego.
W ostatni dzień ferii w podróż po fascynującym świecie teatru animacji zabrali małych widzów i ich opiekunów dwaj sympatyczni aktorzy z "Akademii Wyobraźni". Kolejna teatralna przygoda rozpoczęła się od spektaklu pt.:"O Ignacym, który nie lubił szkoły". Spektakl składał się z dwóch części: strasznej i obrzydliwej. W obrzydliwej historii, wstrętna Baba Jaga próbowała ugotować dla siebie eliksir młodości, którego jednym ze składników miało być nie lubiące się myć dziecko. Na szczęście nasze dzieci na widowni pachniały mydłem, co skutecznie odstraszyło Jagę. W drugiej strasznej części dzielni żołnierze musieli stawić czoła olbrzymiemu smokowi, który okazał się nie taki straszny, na jakiego wyglądał.
Po spektaklu aktorzy zaprosili widzów na warsztaty teatralne, podczas których dzieci poznały rodzaje lalek teatralnych i dowiedziały się w jaki sposób można ożywić kukiełkę.
Zafascynowane i uśmiechnięte buzie dzieci to dowód na to, że warto bawić się w sztukę i teatr.

26-02-2017


© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny