Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-15:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 08:00-15:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    

 BIP  
 
akcja lato 2017

Warsztaty edukacji teatralnej, wyprawa do wioski indiańskiej i szkółki leśnej, zajęcia plastyczne oraz rękodzielnicze to wszystko czekało na dzieci, które uczestniczyły w „Akcji Lato” zorganizowanej przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Raszkowie w dniach od 26 do 30 czerwca.
String art, czyli technika wyplatania obrazków z kolorowej włóczki, muliny lub nici na deskach, to była sztuka, którą w pierwszym dniu akcji poznali wszyscy uczestnicy naszych zajęć. Mali artyści za pomocą gwoździków zaznaczyli na deseczkach kształty wybranych przez siebie wzorów, aby później w dowolnych kolorach wypełniać przestrzeń złotymi nićmi, włóczką czy muliną. Tradycyjnie został również namalowany nasz "firmowy" transparent, który towarzyszył dzieciom podczas wszystkich wyjazdów. Pierwszy z nich mieliśmy zaplanowany do Szkółki Leśnej w Kuklinowie. Tam w salce edukacyjnej, słuchaliśmy dźwięków, które wydaje świat zwierząt i ptaków, zapoznaliśmy się z produkcją szkółkarską oraz z cyklem powstawania roślin – „Od nasionka do drzewa”.
Kolejny dzień letnich zajęć rozpoczął się teatralnie. Aktorzy Akademii Wyobraźni Jarosław Paczyński i Paweł Pawlik ożywili swoje lalki, aby opowiedzieć nam historię "Księżniczki na ziarnku grochu". Doskonale znaną historię zrealizowali w nowej adaptacji i konwencji, po której odbyły się warsztaty wymagające od najmłodszych odwagi i kreatywności. Aktorzy przybliżyli dzieciom pięć tajemnic animacji: skupienie uwagi, rytm ruchu, emocje, gest oraz modulację głosu. Każdy mógł sprawdzić się w roli lalkowego animatora. Bardzo ciekawe warsztaty zaowocowały wieloma krótkimi etiudami wymyślonymi i zaprezentowanymi przez uczestników zajęć.
W czwartek dzieci zaprezentowały na scenie swoje talenty. Odbyły się pokazy taneczne, wokalne, muzyczne oraz akrobatyczne. Dla odważnych i utalentowanych były specjalne nagrody i upominki. Po emocjach przyszedł czas na relaks. A cóż nie relaksuje lepiej niż bańki mydlane. Kto nie wpadał w zachwyt nad ich czarodziejskim urokiem? Uczestnicy letnich zajęć również zachwycili się nimi, tym bardziej, że magiczne różdżki i mikstury do ich wyczarowania przygotowali samodzielnie.
Czy wszyscy Indianie wyglądają tak samo? Czy mają takie same zwyczaje? Gdzie i jak pozyskiwano złoto? Jak zostaje się wodzem wioski? Na te i inne pytania dzieci znalazły odpowiedzi podczas wycieczki do Westernlandu. Na miejscu czekało również na blade twarze wiele atrakcji, więc czas płynął szybko przy wspaniałej zabawie. Każdy mógł również wykazać się sprawnością na torze przeszkód, rzucać do celu podkową, czy tomahawkiem. W doskonałych humorach, cali i zdrowi zakończyliśmy kolejną „Akcję lato”, w której uczestniczyło 25 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Wycieczki podczas akcji zostały dofinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie. 
Życzymy wspaniałych wakacji, samych słonecznych pełnych wrażeń dni oraz nowych przyjaźni.
Dla amatorów baniek mydlanych podajemy przepis:
- 0,5 l płynu do naczyń Fairy
- 4,5 litra wody
- 50 gram gliceryny
Powodzenia!!!

03-07-2017
Przejdź do galerii

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny