Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-15:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 08:00-15:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    

 BIP  
 
Otwarcie "GALERII pod SCENĄ" i wernisaż obrazów Stanisława Brajera

Sobotni wieczór, 25 listopada 2017 roku, na długo zostanie w naszych wspomnieniach, a to za sprawą ogromu wrażeń i emocji, jakie towarzyszyły wystawie "barwnych myśli" Stanisława Brajera podczas otwarcia nowej "GALERII POD SCENĄ" w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie.
Uczestnicy wernisażu mieli okazję przed zobaczeniem wystawy obejrzeć film dokumentalny Włodzimierza Więckowiaka o Stanisławie Brajerze. Reportaż prócz zapisu kilku wydarzeń z ostatnich lat z udziałem naszego artysty, przedstawił jego stosunek do sztuki i misji jaką ma ona spełniać oraz oczekiwań co do relacji obraz - widz.
Barwna wypowiedz artysty, jak wszystkie jego obrazy, przepełniona była gamą emocji: radością, niepokojem, wzruszeniem, nostalgią...
Za to ogromne zaangażowanie oraz wspaniały dar w postaci obrazów, przekazanych już kilka lat wcześniej przez artystę dla Gminy i Miasta Raszków, podziękował osobiście Burmistrz Jacek Bartczak.
Najbardziej wyczekiwanym momentem było jednak otwarcie nowej raszkowskiej galerii sztuki i wernisażu inaugurującego jej działalność. 
Symboliczną wstęgę przecięli Stanisław Brajer, Burmistrz GiM Raszków Jacek Bartczak oraz dyrektor M-GOK Katarzyna Pawłowska. 
Miłośnicy sztuk plastycznych i twórczości pana Brajera mogli zobaczyć 25 prac malarskich wykonanych na przestrzeni kilku dekad oraz osobiście wymienić z ich autorem swoje wrażenia i spostrzeżenia. 
Wśród gości, którzy skorzystali z zaproszenia znaleźli się: Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski, Burmistrz Jacek Bartczak, Z-ca Burmistrza Piotr Rokicki, Radna Powiatowa Katarzyna Spiżak, Radni GiM Raszków na czele z przewodniczącym Andrzejem Matybą. oraz ludzie z obszaru sztuki: Cezary Janiszewski Dyrektor Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej, Krzysztof Ryfa artysta plastyk - twórca Galerii 33, Marcin Muth fotograf, Szymon Chwalisz artysta młodego pokolenia z Ostrzeszowa oraz kierownicy artystyczni grup działających na terenie miasta i gminy Raszków. Na otwarciu galerii pojawili się również dyrektorzy instytucji kultury, placówek oświatowych, księża z parafii znajdujących się na terenie gminy i miasta, przedstawiciele sołectw, stowarzyszeń i organizacji działających lokalnie oraz wszyscy którzy czerpią radość z obcowania ze sztuką.
Co by nie pisać wieczór na pewno był wyjątkowy a wydarzenia mu towarzyszące natchnęły wszystkich magiczną energią. W tę wyjątkowość koncertowo w bardzo liryczny sposób wprowadzili nas soliści zespołu wokalnego TREMA Julia Fajdek i Wojciech Kupijaj.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania galerii. Władzom Gminy i Miasta Raszków, Pracowni Sztuki Użytkowej "Stara Mleczarnia" z Raszkowa, oraz Firmie Remontowo-Budowlanej EGON z Koryt.
Szczególne podziękowania składamy bohaterowi wernisażu, Stanisławowi Brajerowi, dzięki któremu nowa galeria nabrała wyrazu i wypełniła się emocjami.
Dziękuję osobom, które wiele pracy i swojej wrażliwości włożyły w przygotowanie wystawy, w tym za oprawę graficzną całego wydarzenia.
Dziękujemy sponsorom wernisażu: Radnej Powiatowej Katarzynie Spiżak oraz Firmie Usługowej EKO-KAR.
Teraz możemy sobie jedynie życzyć aby nasza "Galeria Pod Sceną" żyła intensywnie karmiąc się twórczością artystów i czerpiąc emocje od bywalców wystaw i wydarzeń kulturalnych.
fot. H. Pawłowski


26-11-2017


Foto Galeria

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny