Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-16:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 11:00-19:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    
                
Raszkowska delegacja z wizytą na Litwie

Przedstawiciele samorządu Gminy i Miasta Raszków, sołtysi oraz zespoły ludowe „Głogowianie” i „Jankowianie Zaleśni” gościli od 29 kwietnia do 2 maja na Litwie.
Wyjazd odbył się na zaproszenie Wójt gminy butrymańskiej Wandy Bielskiej a głównym jego celem był udział w uroczystości związanej z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski i Litwy oraz Dnia Rodziny. Podczas koncertu gościnnie zaprezentowali swój taneczny program artystyczny „Głogowianie”. Polonez oraz wiązanki tańców szamotulskich i kaszubskich przeplecione zostały piosenkami ludowymi wyśpiewanymi przez zespół folklorystyczny „Jankowianie Zaleśni” prowadzony przez Alinę Stefańską.
Na zakończenie uroczystości Burmistrz GiM Raszków Jacek Bartczak podziękował organizatorom za zaproszenie oraz wyraził słowa uznania za kultywowanie polskich tradycji i międzypokoleniowe przekazywanie tożsamości narodowej. W spotkaniu wzięli także udział ksiądz proboszcz parafii butrymańskiej Józef Aszkiełowicz, wicedyrektor administracji samorządu Beata Pietkiewicz oraz radni Tadeusz Rudzis i Antoni Bandalewicz.
Pobyt na Litwie był również okazją do odwiedzenia miejsc, które są bliskie sercom Polaków i zapisane w ich pamięci historycznej.
Raszkowianie mieli okazje miedzy innymi złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze
w Zułowie - miejscu, gdzie urodził się marszałek Józef Piłsudski a także na pełnego śladów polskości cmentarzu na Rossie gdzie spoczywa matka Józefa Piłsudskiego i serce marszałka.
W programie wyjazdu znalazł się także czas na zwiedzenie Muzeum Mickiewicza, Domu Słowackiego, Uniwersytetu Wileńskiego, kościoła w Powiewiórce, gdzie ochrzczony został marszałek Józef Piłsudski. Była również okazja do modlitwy w kościele Św. Piotra i Pawła oraz przed obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej w Wilnie.

08-05-2018


Foto Galeria

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny