Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-16:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 11:00-19:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    
                
27. finał wośp podsumowany

To co wydawało się niemożliwe stało się rzeczywistością. Kolejny raz pobiliśmy rekord. Suma 59.000 zł w tak małym miasteczku świadczy tylko o wielkim sercu mieszkańców gminy Raszków.
Wszystko zaczęło się już kręcić w piątek 11 stycznia podczas „imprezy zamkniętej”, której inicjatorem już od wielu lat jest SP w Radłowie. Kwota 9.925 zł ze zorganizowanej tym razem w sali wiejskiej w Jaskółkach licytacji już zapowiadała, że będzie to kolejny świetny Finał.
13 stycznia podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działaliśmy już od godz. 8.oo rano. W tym roku skupiliśmy przy naszym sztabie 30 Wolontariuszy z całego rejonu gminy Raszków. Do szlachetnej akcji gorących serc włączyły się szkoły z: Bieganina, Ligoty, Koryt, Radłowa oraz Raszkowa. Rekordzistka Natasza w swojej puszce miała 2.674,97
Na dobre rozkręciliśmy nasz Sztab o godzinie 17.oo. Na licytacje przekazano blisko 80 przedmiotów. Prym wiodły gadżety motoryzacyjne i maskotki oraz poduszki z logo WOŚP. Wśród najwyżej zlicytowanych znalazło się wyjątkowe dzieło metaloplastyczne - skrzypce wykonane z części motocyklowych przez MOTO TURYSTĘ, kask pomalowany przez Szymona Chwalisza, lot szybowcem ufundowany przez burmistrza GiM Raszków Jacka Bartczaka oraz ryngraf, który wylicytowała radna powiatowa Maria Tomaszewska. Po raz siódmy na licytacji w raszkowskim sztabie znalazły się niezwykłe znaczki „Motocyklista z sercem” ufundowane przez miłośników turystyki motocyklowej MOTO – TURYSTA, które niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem i znacząco zasilają konto orkiestry. Gorące i ekscytujące licytacje przeplatał program artystyczny przygotowany przez zespoły z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie: grupę taneczną DUET Piotra Sieraszewskiego, zespół wokalny TREMA Natalii Wróbel Michaś oraz TIBIA FORTIS Łukasza Naczke. Nie zawiodły nas również lokalne szkoły i przedszkola. SMERFY z Filii w Przybysławicach przygotowała Jolanta Działoszyńska a świetne scenki filmowe i kabaretowe przeplatane piosenką wykonali uczniowie Urszuli Rychlik Kościelnej ze SP w Radłowie.
Kolejnym dowodem na to, że Orkiestra łączy ludzi było sobotnie spotkanie w raszkowskiej „Galerii Pod Sceną” dwóch grup motocyklistów lokalnej grupy Moto Ranczo i ogólnopolskiej MOTO – TURYSTA. W tej samej galerii dzień później Wolontariusze i Moto-Turyści puścili sobie 27 bączków:)
Jest jeszcze osoba, bez której nie wyobrażamy sobie raszkowskiego finału. Od wielu lat bezinteresownie prowadzi nasz koncert i rozkręca licytacje. Piotrze Balicki serdecznie dziękujemy, graj z nami do końca świata i jeden dzień dłużej!!!
Za wsparcie naszego sztabu dziękujemy: Firmie VIKI z Sulisławia, Pizzerii DoLinka Smaku, pani Renacie Nowackiej ze Szczurawic oraz wszystkim, którzy darowali i licytowali a wymienić ich nie sposób.
27. Finał jak zwykle zakończyło liczenie pieniędzy, które z pracownikami BS w Raszkowie poszło nam bardzo sprawnie. Bank jak zwykle wsparł nasz sztab również finansowo, dziękujemy i do zobaczenia za rok.
Naszą radość z orkiestrowego grania przyćmiła wiadomość o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza:(

14-01-2019


Foto Galeria

© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny