Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)Dowiedz się więcej
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Koźmińska 8
63-440 Raszków
NIP 622-23-94-267

tel.: 062 734-33-13
kom.: 728 914 434

e-mail:
m-gok@home.pl

CZYNNY:
pon. 08:00-15:00
wt. 11:00-19:00
śr. 11:00-19:00
czw.08:00-15:00
pt. 08:00-15:00


(JS) DATA I GODZINA (/JS)    

 BIP  
 
wiatr w żagle, 28. finał wośp i kolejna granica przekroczona

Mieszkańcy Gminy i Miasta Raszków, płynąć z Wami statkiem zwanym Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy to sama przyjemność. Wasza energia i hojność przyciąga do naszego sztabu ludzi z całej Polski, aby grać podczas 28. Finału „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Dzięki temu kwotą 68.000 złotych kolejny raz pobiliśmy rekord raszkowskiego Sztabu.
Na naszym pokładzie 12 stycznia 2020 r. kwestowało 31 wolontariuszy reprezentując szkoły z Bieganina, Grudzielca, Koryt, Ligoty, Raszkowa i Radłowa. Szkoła Podstawowa w Radłowie chwyciła „Wiatr w żagle” i już w piątek wystartowała organizując w ramach IMPREZY ZAMKNIĘTEJ koncert z licytacjami, podczas którego zebrano na rzecz Orkiestry 12.600 złotych. W sobotę natomiast w „Galerii pod sceną” odbył się wernisaż zdjęć Moto-Turysty Romka Kępińskiego, który był okazją do spotkania dwóch zaprzyjaźnionych z ośrodkiem kultury grup motocyklowych Moto Ranczo i Moto – Turysta. Pierwszy raz przekazaliśmy od SZTABU W RASZKOWIE na ogólnopolską akcję Allegro kask ufundowany przez Jacka Buszka oraz pracowników M-GOK w Raszkowie a pomalowany przez Szymona Chwalisza. Licytacja jeszcze trwa, ale już teraz cena deklarowana to ponad 2.000 złotych a do końca licytacji zostało jeszcze 16 dni. OSP Głogowa przekazała Strażacki Żuk, rocznik 1985, który wylicytowano za kwotę 5.600 złotych.
Dzięki współpracy M-GOK w Raszkowie z Piotrem Balickim na licytację do naszego sztabu trafiły okulary firmy New Vision Optica. To okulary, które powstały specjalnie na potrzeby wsparcia 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Marka odwzorowała kultowe okulary Jurka Owsiaka i nadała im niepowtarzalnego charakteru, dzięki czemu oprawki zostały zlicytowane za łączną kwotę 2.000 złotych. Kolejny raz licytowaliśmy dzieła metaloplastyczne. Sama gitara Szubiego osiągnęła kwotę 3.000 złotych a ryngraf Gabi, który trafił w ręce Radnej Powiatowej Marii Tomaszewskiej 1.300 złotych. Raszkowski Sztab wsparł również burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak przekazują na licytację jeden z fantów. Nieprzerwanie od kilku lat licytujemy też znaczki ”Motocyklista z sercem”, które znajdują nabywców wśród członków grupy Moto Ranczo z Przybysławic. Swoje fanty wystawiło do licytacji również Raszkowskie Towarzystwo Wędkarskie. Raszkowski sztab wsparła kolejny rok Pizzeria Dolinka Smaku, przeznaczając na WOŚP 10 zł od każdej kupionej w dniu Finału pizzy. Pierwszy raz wsparli nas restauracja Raszkowianka zapewniając Wolontariuszom i opiekunom rozgrzewającą grochówkę oraz Kameralne Morsy z Raszkowa, które niedzielną kąpiel w lodowatej wodzie „Kąpielki” dedykowały Orkiestrze. Członków Sztabu gulaszową zupą poczęstowała Firma VIKI Joanny Szatkowskiej. Na scenie pokaz ratownictwa medycznego z merytorycznym opisem Macieja Przybył wykonała jednostka OSP Raszków. Artystyczną część koncertu zaczęliśmy blokiem zespołów Akademii Sztuki Cyrkowej prowadzonej przez Ewę i Kazimierza Cherek, raszkowskich SMERFÓW przygotowanych przez Katarzynę Kończak i Ilonę Wiatrak oraz grupy DUET junior działającej pod kierunkiem Piotra Sieraszewskiego. W drugim bloku podziwialiśmy zdolności taneczne zespołów ze SP w Radłowie , które prowadzi tam Bernadeta Matysiak. Na zakończenie energiczny program aerobiku grupowego zaprezentowały dziewczyny z zespołu MARIPOSA działającej w SP w Raszkowie pod kierunkiem Justyny i Adama Dutkowskich oraz Ilony Klimek. Gorące licytacje trwały aż do godziny 21:30, ale na wytrwałych czekała nagroda – pyszny tort ufundowany przez panią Renatę Nowacką ze Szczurawic.
Nie wyobrażamy sobie już Koncertu Finałowego w Raszkowie bez dwóch Piotrów:), którzy są najlepszymi dyrygentami raszkowskiego oddziału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gorące podziękowania składamy na ręce Prezes Anny Ćwiklak oraz pracowników BS w Raszkowie za pomoc w przeliczeniu zebranej kwoty oraz wsparcie finansowe raszkowskiego Sztabu.
SZTAB 915 z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie dziękuje wszystkim, którzy nawet w najmniejszy sposób wsparli orkiestrowe granie w Raszkowie.

Fotki na FB


14-01-2020


© M-GOK w Raszkowie, All rights reserved | Polityka prywatności | Website coded by Mikipa
Panel Administracyjny